Ποιές πρακτικές εφαρμόζετε στον/στην οργανισμό/επιχείρηση σας για να μειώσετε το περιβαλλοντικό σας αποτύπωμα;
Η εταιρεία συμμετέχει ενεργά στην Φωτοκύκλωση Α.Ε συνεισφέροντας στην Εθνική ανακύκλωση και βοηθώντας στη μείωση της περιβαλλοντολογικής καταστροφής. Επίσης η εταιρεία Αποστολίδης Α.Ε.Β.Ε για την ικανοποίηση των δικών της αναγκών χρησιμοποιεί σύστημα εσωτερικής ανακύκλωσης (χαρτιού κ.λπ)
Έχουν τεκμηριωθεί/επαληθευθεί οι πρακτικές παρακολούθησης ή μείωσης του περιβαλλοντικού σας αποτυπώματος από κάποιον ανεξάρτητο φορέα; Έχετε αποκτήσει για τη λειτουργία της εταιρείας σας κάποια πιστοποίηση (π.χ. ISO 14001, EMAS);
Η εταιρεία δεσμεύεται να εφαρμόσει το Σύστημα Περιβαλλοντικής Διαχείρισης, σύμφωνα με το Πρότυπο ISO 14001:2004 σε όλες τις παραγωγικές και διοικητικές δραστηριότητές της.
Επωνυμία: Αποστολίδης Α.Ε.Β.Ε Έδρα: Βιομηχανική Περιοχή Λευκώνας Σερρών Περιοχή Δραστηριοποίησης: Πανελλαδικά / Ευρώπη
Η εταιρεία Κάμτση Αφοί ΟΕ δημιουργήθηκε το 1997 από τους αδελφούς Αριστείδη και Χρήστο Κάμτση με αντικείμενο την εμπορία και παροχή υπηρεσιών σε προϊόντα θέρμανσης ,κλιματισμού, εξαερισμού και ηλιακής ενέργειας...
Η Εταιρεία Παναρίτη Κ. - Μανιατάκου Αδ. Ο.Ε - Οίκος Αδαμαντίνα δημιουργήθηκε το 2007 από δύο φίλους τον Λάμπρο Πολυμενάκο (Φαρμακοποιό) & τον Χρήστο Παρδάλη (Αγρότη) μαζί με τις συζύγους μας την Αδαμαντία Μανιατάκου και την Κωνσταντίνα Παναρίτη με στόχο να συμβάλουμε στη χρήση τροφών με αποδεδειγμένη διατροφική αξία χρησιμοποιώντας συνταγές και πρώτες ύλες από τον τόπο μας...