Ποιές πρακτικές εφαρμόζετε στον/στην οργανισμό/επιχείρηση σας για να μειώσετε το περιβαλλοντικό σας αποτύπωμα;
Στα πλαίσια της φιλοσοφίας της εταιρίας, αντιλαμβανόμενοι πλήρως την προσωπική μας ευθύνη για την πορεία της ανθρώπινης κοινωνίας και του πλανήτη, εδώ και χρόνια υλοποιούμε ένα πρόγραμμα ενεργειών για την μείωση του περιβαλλοντικού μας αποτυπώματος. Παρακάτω αναφέρουμε τις κύριες δράσεις προς αυτήν την κατεύθυνση:
Αποτελεί προτεραιότητά μας να συνεχίσουμε απαρέγκλιτα την περιβαλλοντική μας πολιτική με νέες καινοτομίες και εφαρμόζοντας στο ακέραιο τους περιβαλλοντικούς κανονισμούς.
Επωνυμία: Αγροτική Βιολογική Εμπορική Α.Ε. Έδρα: Κρύα Βρύση Περιοχή/ές δραστηριοποίησης: Ελλάδα
Υπεύθυνος Επικοινωνίας: Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος Τηλέφωνο: 2382081660 E-mail: bio@bioagros.gr Website: http://www.bioagros.gr
Η εταιρία Εμμανουηλίδης Μ.Ε.Π.Ε. αποτελεί κέντρο ανακύκλωσης οχημάτων στην Κουλούρα Ημαθίας η οποία στεγάζεται σε νέες υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις. Διαθέτει όλες τις απαραίτητες άδειες για την περισυλλογή και καταστροφή των οχημάτων στο τέλος κύκλου ζωής τους...
Αφετηρία του ομίλου ΛΑΤΟ ΑΒΕΕ υπήρξε η οικογενειακή στην αρχική της μορφή επιχείρηση με την επωνυμία Χρ. Ιωάννου & ΣΙΑ, το 1970. Αντικείμενο της παραγωγικής δραστηριότητας της υπήρξε η κατασκευή σωλήνων γεωτρήσεων (γεωθερμία) και ηλιακών θερμοσιφώνων. Από το 2008 η ΛΑΤΟ δραστηριοποιείται ενεργά και στην παραγωγή συνθετικών κουφωμάτων.